Karpatská vandrovka

je jedinečný charitatívny turistický pochod v krásnej prírode Východných Karpát pre lepšie východné Slovensko.

Dlhá 50 alebo 25 kilometrov, Karpatská vandrovka vedie po hrebeni Volovských vrchov. Ponúka jedinečnú šancu prijať fyzickú výzvu, spoznať ľudí so zmyslom pre dobrodružstvo a podporiť skvelé aktivity od ľudí pre ľudí v našom regióne.


10. ročník Karpatskej vandrovky
 sa bude konať 21. septembra 2019. Registrujte sa tu

Každý vandrovník či vandrovníčka prispieva svojou účasťou do Fondu Karpatskej vandrovky na dobré nápady obyvateľov východného Slovenska, ktoré vytvárajú lepší život v našich mestách a obciach.  A rozhoduje o tom, ako bude jeho alebo jej finančný dar použitý.

Od roku 2010, 548 vandrovníkov podporilo celkovou sumou 54 800 € už 33 projektov.

Prostredníctvom Vandrovky 2019 chceme podporiť aspoň 5 ďalších skvelých projektov. 


Povedali o vandrovke ...

Pišta Matis, autor trasy Karpatskej vandrovky
Myšlienka Karpatskej vandrovky sa mi páčila od prvého momentu a veľmi rád som sa aktívne zapojil do prípravných prác aj do samotného vandrovania. Od začiatku som tajne veril, že to bude úspešná akcia, a podľa toho, ako reagovali účastníci vandrovky 2010, som už o tom skalopevne presvedčený. Užil som si testovací pochod aj pilotnú vandrovku 2010 a úprimne sa teším na všetky jej  ďalšie ročníky.

Róber Bencko, za tím RMS, RMS, s.r.o., Košice, 2016
Prekonali sme sa  a pomohli. Zdieľať takúto aktivitu s kolegami – úžasný teambuilding. Skúsenejší kolegovia ma s radosťou zaregistrovali a všetko zariadili tak, aby som už nemohol vycúvať. V cieli z nás zrazu opadla únava, naše drevené, železné, kamenné a neviem ešte aké nohy sme už však  doslovne ani necítili. Moja prvá Karpatská vandrovka – to bol pre mňa pocit, ako na prvom rande, keď dostaneš oveľa viac, ako čakáš. Jožo Margetin, individuálny účastník, tím Do druhej nohy, 2010, 2011 a 2014
Hory a šport sú moja vášeň a Karpatská vandrovka ma oslovila svojou fyzickou výzvou – vždy rád otestujem, ako som na tom kondične. Bol to pre mňa mimoriadny zážitok... rád som prispel aj ako darca a ako rodený Humenčan mám teraz dvojnásobnú radosť, keďže jeden z projektov, ktoré sme spoločne podporili v r. 2010, sa realizuje práve v Humennom, pre mňa najkrajšom meste na Slovensku :).

Marek Jakubík, za tím Supermani, Bratislava, 2016
Karpatskú vandrovku som absolvoval už po druhýkrát a vychutnal som si ju asi viac ako pri premiére, keď som ešte nevedel, čo ma čaká. Aktívny pobyt v prírode je mojou veľkou celoživotnou záľubou. Hoci nepochádzam z tohto regiónu a ani ho veľmi dobre nepoznám, príroda východných Karpát ma veľmi láka. Páči sa mi však aj myšlienka darcovského pochodu - podpory aktívnych ľudí, ktorým záleží na tom kde a ako žijú.